Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

ik en een paar vrienden willen gaan rappen maar hoe moet je opnemen en wat heb je nodig?

ik en een paar vrienden van mij willen gaan rappen want dat oen we wel is in buurt huizen en ze vinden ons best wel goed en wij vinden het ook leuk maar we willen alleen weten wat we nodig hebben om op te nemen en hoe moeten we dat doen?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Muziek
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (3)

Een computer, met een goede geluidskaart. Niet eentje uit de mediamarkt aanbiedingen bak, maar een van bijvoorbeeld E-MU.
Dan heb je een DAW (digital audio workstation) nodig. Voorbeeld is FL-Studio. Dit is makkelijk om een basis-beat te maken. Rap is erg basaal qua muzikaliteit, dus een goedkoper pakket van Magix (wel in de aanbiedingen bak van de Mediamarkt) is ruim voldoende.
Daarnaast heb je een goede microfoon nodig. Ik zou niet iets kiezen met XLR, maar wel met een Jack plug. Deze kun je namelijk direct op de duurdere geluidskaart pluggen. Zorg ook dat de akoestiek in je kamer zo droog mogelijk is, waardoor je minder galm krijgt in je stem.
Een voorversterker voor de microfoon is ook wel handig.
Daarnaast zou ik nog een set actieve monitors (KRK bijvoorbeeld) kopen in een muziekwinkel (weer niet de Mediamarkt). Dan hoor je je opgenomen geluid goed.

Alles bij elkaar (computer heb je al)
Geluidskaart: 100€
Software: 40€
Microfoon: 60€
Voorversterker: 50€
Monitors: € 350
Totaal € 600,-

Alle hobby's kosten geld

Succes!
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Je kunt gewoon audacity downloaden op het internet, helemaal gratis. Als je ook beats en muziek wilt maken zou ik ook FL Studio gebruiken, maar wel stem opnemen in Audacity. Daar kun je de ruis ook bij weghalen enzo.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Wat ik ook gebruik is een opname apparaat en is heel makkelijk te bedienen en je hebt redelijke kwaliteit. Je kunt dan gewoon akoustisch opnemen. Je kunt hierboor bijv. de 'zoom H2' voor gebruiken. Deze is erg populair onder de muzikanten. Deze kun je instellen op geluidssterkte en je hebt alleen een kaartje nodig. Zo'n geheugenkaartje kun je bij saturn/mediamarkt kopen voor 10 á 15 euro en dan heb je 4 GB. Dit kaartje stop je in je pc en ja kunt het gewoon afspelen op windows media player. Het opname apparaat kost tussen de 150 en 200 euro.

Succes!
M.V.G. Mees
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing