Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Waarom wordt van Bob Marley's 'No Woman No Cry' altijd de live-versie op de radio gedraaid en nooit de originele studioversie?

Heeft het iets met de rechten o.i.d. te maken?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Muziek
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Dit nummer in de live-uitvoering van het album Live! uit 1975 werd een internationale hitsingle. Dit zal ongetwijfeld de reden zijn dat je deze eerder zult horen op de radio dan de studio-uitvoering.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Andere antwoorden (3)

Op Youtube kan je zo verschillende studio-opnames beluisteren, de originele staat hier: http://www.youtube.com/watch?v=E0353JkFk7Y&feature=fvw. De zangkwaliteit ervan is niet zo denderend, het is braaf en saai. Live klinkt het gewoon veel beter, intenser, doorleefder. Hoor maar:
Amadea
14 jaar geleden
bij reggae hoort een gevoel van saamhorigheid, wat veel meer tot zijn recht komt bij de live-variant
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Live is vaak minder dan het origineel, maar niet altijd, zoals bij deze klassieker van Bob Marley.
De live-uitvoering is als het ware voor iedereen het origineel geworden.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing