Is er een probleem met de tijdomschakeling van de atoomklok bij Mainflingen?
Ik heb een radiogestuurd klokje (zie
http://www.goeievraag.nl/vraag/Cryofiel.414736 ) dat een tijdsignaal ontvangt dat wordt uitgezonden vanuit Mainflingen bij Frankfurt. Toen de zomertijd inging, gaf dat klokje automatisch de juiste (zomer)tijd aan.
Nu de wintertijd is ingegaan blijft het klokje op zomertijd staan.
De ontvangstindicatie geeft aan dat het radiosignaal goed wordt ontvangen. Ik heb het klokje zelfs vier uur voor het zolderraam gezet, ver van alle stoorbronnen en gericht op Mainflingen, zodat het signaal zelfs nog beter doorkwam dan nodig. Maar het klokje blijft een uur voorlopen.
Is er een probleem bekend met het tijdsignaal uit Mainflingen?
Toegevoegd na 11 uur:
Vanochtend om 07:05 zag ik dat mijn klokje ineens 07:05 aangaf - de juiste (winter)tijd dus. Kennelijk had het gedurende de nacht toch de nieuwe tijd doorgekregen.
Kan het zijn dat mijn klokje alleen rond middernacht naar het juiste uur kijkt, en op andere tijdstippen alleen de minuten en seconden gelijkzet? Of heeft vanochtend in alle vroegte de eerste technicus die de atoomklok bewaakt gezien dat er iets fout was en een correctie uitgevoerd?
Of is mijn klokje gewoon wat traag van begrip?