Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Hoe ontstaat een digitaal signaal door de lucht?

Analoge tv is sinds een aantal jaren niet meer mogelijk, althans met gebruik van een ouderwetse antenne. Nu lijken mij die analoge signalen een soort golven straling te zijn (radiogolven of misschien beter tv golven) die door de ether zweven. Maar wat zijn nu digitale stralen (?) die door de lucht gaan en hoe ontstaan die. Zien die er heel anders uit dan analoge stralen? Is er een verschil in ontstaan?

2 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (1)

Ook een digitaal ethersignaal wordt net als een analoog signaal op een draaggolf gemoduleerd.
(Zie bron voor een uitgebreide beschrijving van diverse modulatietechnieken)
Deze gemoduleerde, hoogfrequente draaggolf wordt op een gelijkaardige manier uitgezonden als een ouderwetse analoge golf.
De golf wordt ook op dezelfde manier opgevangen en daarna gedemoduleerd. Daarná is echter de nodige elektronica weer nodig om van het digitale signaal weer het oorspronkelijke beeld en/of geluid te reconstrueren.
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing