Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Grijze roodstaart die plukt wat te doen?

een jaar geleden
in: Vogels
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (1)

Een belangrijke oorzaak is een verkeerde voeding, gelukkig zie je tegenwoordig veel verbetering, doordat er tegenwoordig veel onderzoek gedaan word wat betreft voeding en verzorging.
Andere oorzaken zijn onvoldoende bewegingsvrijheid, te kleine kooi en het te weinig uit de kooi halen van de papegaai.
Verveling, te weinig speelgoed van te weinig aandacht van de eigenaar.
Huidziekten kunnen ook veel jeuk veroorzaken.
Het ontbreken van het niet regelmatig besproeien van de papegaai.
Het tijdeliijk missen van een geliefd persoon door bijvoorbeeld een vakantie of door een sterfgeval.
Het ontbreken van een seksuele partner aan het begin van de geslachtsrijpe periode.
Het hebben van bijvoorbeeld. bloedluis Dit kan veel jeuk veroorzaken.

Oplossingen:

Zorg voor voldoende speelruimte, een grote kooi van de papegaai en laat de papegaai zoveel mogelijk buiten danwel op de kooi zitten. Dit geeft de papegaai een groot gevoel van vrijheid.
Geef uw vogel voldoende speelgoed, niet te veel tegelijk maar probeer zoveel mogelijk af te wisselen met diverse speelgoed, Kortom hou het interessant voor uw papegaai.
Breng meer tijd door met uw papegaai, probeer hem zoveel mogelijk bij uw leven te betrekken.
Besproei uw papegaai minimaal 3x per week met lauw water.

Wanneer Bovenstaande oplossingen niet aanslaan, geeft in sommige gevallen een speelkameraadje voldoende afleiding zodat het verenplukken ophoudt.
een jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing