Welk hondenras is Dibbes, de grijze hond in de TV commercial van de Staatsloterij?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Huisdieren. Vragen over insecten, landdieren, reptielen en amfibieën, vogels en zeedieren vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Hallo iedereen , wij hebben onlangs een kruising hond geadopteerd. Hij is volledig opgevoed en is 3 jaar. De hond heeft geen problemen met katten loopt netjes aan de lijband is heel relax op wandeling en heeft samen geleefd met 9 andere honden bij een honden therapeut. Hij kan zeker met andere honden en heeft op straat meestal geen problemen. Hij liep op een video voorbij een hek met twee blaffende duitse herders erachter maar hij zelf gaf geen kick. Maar toch merken we dat hij uit het niets naar een hond durft uitvallen en meestal is dit naar honden met een korte snuit zoals mopshonden etc. etc. Hij is een grootte fysiek sterke hond van meer dan 20 kg (het is een kruising) dus als hij dan uitvalt is een nogal moeilijk om hem bij te houden. Is er iemand die hetzelfde ervaart heeft of weet hoe ik dit gedrag kan corrigeren ?
groetjes Kato.
Dit is een heel moeilijke casus. Ik heb een oudere kat (ruim 19 jaar) die de laatste maanden heftige krabaanvallen heeft. Daarbij krabt ze met haar achterpoot in haar flank (net rond de achterste rib) waarbij ze de huid open haalt. Een aanval duurt ca 30 seconden.
Daarbij braakt ze regelmatig. Ook kan ze soms ineens heel klagelijk de ruimte in mauwen (totdat ze iemand ziet, dan is de mauw normaal (in an instant)).
De kat valt langzaam af. Ze begint aan de lichte kant te worden, maar zit nog niet in een gevarenzone.
Bij de dierenarts is al veel uitgezocht:
- Er is geen sprake van vlooien of ander ongedierte
- leverwaardes zijn goed (zal ik nog even checken voor de zekerheid)
- nierwaardes zijn iets afgenomen, maar boven 75% werkzaam (gezien de leeftijd niet geheel onverwacht).
- Er was sprake van een blaasontsteking, deze is behandeld.
- In de flank zit inmiddels aardig wat littekenweefsel. Van dit weefsel zijn biopten genomen. Daaruit bleek dat er geen carcinoma aanwezig zijn, maar wel een diepe bacteriële infectie is waargenomen. Daar is de kat de laatste weken voor behandeld. Helaas nog geen verbetering.
- Er is dexa voorgeschreven om de jeuk te verminderen, alsmede een zalf voor directe aanbreng (combi AB en dexa).
- De kat is gevoelig voor wat leek op een autoimmuun ziekte (langs de bek zwellingen die met dexa goed behandelbaar waren).
- De kat heeft bestraling gehad voor schildkliertumoren (ca 6 a 7 jr geleden).
Wie heeft een goed idee wat dit kan veroorzaken?
Ik heb sinds afgelopen zaterdag een nieuwe kitten in huis, hij is een ragdoll kitten van bijna 10 weken. Wij hebben hem overgenomen van een gezin waarin ik merk dat hij niet zo goed gesocialiseerd is. Hij moet nog aardig gebabyt worden (soms naar de kattenbak brengen en soms naar zn etensbakje leiden zodat hij gaat eten) Nu werk ik full time (9-5 baan) waarbij ik wel voor 10min op en neer kan gaan in mijn grote pauze om 12:30 om even met hem te zijn. Dan is die 4,5h alleen en daarna weer 4,5h alleen. Is er een mogelijkheid dat hij eenzaam en mentale problemen kan krijgen hierdoor? Of moet hij gewoon nog wennen aan het alleen zijn? Als ik thuis kom van werk is hij wel heel erg vrolijk en mega aanhankelijk? Of is het verstandig om hem te verhuizen naar mijn vriend (daar zit onze andere kat van 9 maanden) om beter te socialiseren? of denkt u dat het verstandiger is om de kat naar mij te halen voor de kitten? Ik hoor graag of jullie misschien advies hebben voor mijn situatie, sorry voor het lange bericht. Ik wil gewoon niet dat mijn kitten ongelukkig wordt.
dag iedereen , Wij zijn aan het overwegen om misschien een maine coon kater van 9 kilo te adopteren. Maar ondanks dat dit grote katten zijn weet ik niet echt welke katten bak het beste is. Welke afmeting moet deze zijn en heeft er iemand ervaring ?
Groetjes Kato
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing