Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

heb je bij Linux anti virus anti malware nodig? Zo ja welke heb je dan nodig?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Nee, linuxvirussen zijn er niet in het wild. Een antivirus is dan ook overbodig. Sterker nog, het is een onnodige vertraging van je systeem! De enigen die je zullen proberen overtuigen dat linux wel een antivirus nodig heeft zijn de antivirusontwikkelaars zelf, maar die denken natuurlijk alleen aan hun eigen portemonnee. Ook een antivirusoplossing installeren om windowscomputers in je netwerk te beschermen is compleet zinloos. Als deze zelf een antivirus hebben draaien zal deze alarm slaan en als deze geen antivirus heeft draaien is de kans toch al bestaande dat deze pc is besmet. NOOIT antivirus in linux dus!

Uiteraard is het principe idem aan windows, lekken kunnen uitgebuit worden, andere malafide praktijken kunnen uitgevoerd worden. Maar bij linux heb je geluk dat alles opensource is. Zo'n fouten worden dus sneller ontdekt en je bent veel veiliger af.

Het enige wat je bij linux kan doen is je gezond verstand gebruiken. Installeer zoveel mogelijk software uit de pakketbronnen van je distributie en installeer andere software alleen als dat echt nodig is.

Beveiliging op andere vlakken is standaard ook in orde: de meeste distributies bevatten standaard al een firewall en andere zaken beveiligen zoals je draadloze netwerk zijn uiteraard onafhankelijk van je lokale OS.

Toegevoegd na 1 minuut:
De enige moment waarop je een antivirus op een linuxsysteem wil hebben is om vanaf dit linuxsysteem op te starten op een windows-pc en deze windows-pc te scannen op malware.
Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Andere antwoorden (1)

Voor de zekerheid kan je clamscan installeren, gratis en goed!
Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing