Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Wat is het verschil in opslaan in Word 2010 tussen .docx en .odt (opendocument formaat). Is .odt universeler en kan het door meerdere tekstverwerkers?

gelezen worden?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Software
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Het idee achter het opendocument-formaat is inderdaad dat het een open standaard is voor het uitwisselen van documenten, waardoor iedereen het document zou kunnen openen.

In de praktijk zijn er nog steeds veel mensen die puur met Microsoft Office werken, die hebben geen voordeel van die open standaard. Ze hebben immers al Word. Bovendien heb je minstens Microsoft Office 2007 servicepack 2 of later nodig om een odt-bestand te gebruiken. Eerdere versies van Word, die nog heel veel in gebruik zijn, kunnen hier geen chocola van maken.

Als ik wil dat iedereen mijn document kan lezen én wijzigen, dan gebruik ik nog steeds .doc. Als ik wil dat iedereen het kan lezen en niet kan wijzigen, dan gebruik ik .pdf. Het idee van open standaarden is heel mooi, maar de realiteit is nog steeds dat de gegevensformaten van Microsoft en Adobe universeler bruikbaar zijn.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing