Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Ik heb 2 accounts op m'n Windows 7 computer. Hoe kan ik Windows door laten starten zonder eerst een account te kiezen?

Graag wil ik dat de computer automatisch doorstart naar mijn account, maar ik heb ook nog een gast account. Daar wil ik niet iedere keer een keuze uit maken. Bestaat er een instelling zodat de computer automatisch kan doorstarten?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (3)

Klik in het bekende zoekveld boven de Startknop en type daar netplwiz in. Dit geeft direct de module gebruikersbeheer weer. Selecteer de gebruiker die automatisch in moet loggen en haal het vinkje voor de tekst "Gebruiker moet Naam en Wachtwoord opgeven" weg. Als je daarna op OK klikt, zal Windows je vragen om 2 keer het wachtwoord van de betreffende gebruiker in te geven, waarna dit wachtwoord opgeslagen zal worden ten behoeve van de automatische inlog. Hierna zal Vista of Windows 7 altijd standaard met dit account aanloggen.



Tip: Zie je de optie niet staan? Dan is je computer lid van een domein, waarin de optie via Group Policy is uitgeschakeld. Een beheerder kan dit toch wel altijd inregelen indien gewenst, zelfs al is het een lokale computer.


Let Op: Het uitschakelen van het welkomscherm is een behoorlijk beveiligingsrisico. Bij diefstal of verlies is het mogelijk dat derden ongewenst gegevens kunnen inzien die niet voor hun zijn
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Dit probleem word heel vaak gedetecteerd.... maar geen nood, ik heb er een oplossing voor!

-laat je pc eerst opnieuw opstarten
-dan... moet je als het (als goed is) jezelf aanmelden
-als je bent aangemeld druk je helemaal linksonder bij het knopje windows
-vervolgens ga je naar configuratiescherm en selecteer je
Gebruikersaccounts en Ouderlijk toezicht....
- Gebruikersaccounts toevoegen of verwijderen......
BINGO!!!!!
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Voor Windows XP gebruikte ik TweakUI om de standaard logingegevens in te voeren.
Weet alleen niet of hier ook een Windows 7-variant voor is.
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing