
Op woensdag 9 april brengt Koningin Máxima een bezoek aan het stadsdeel Heerlerbaan in Heerlen. Ze spreekt met ondernemers, bewoners en jongeren over de uitdagingen en kansen in de wijk. Ook staat het (mijn)verleden en de toekomst van Heerlerbaan centraal.
Lees hier wat je over dit bezoek moet weten.
Ondernemerschap in de wijk Heerlen
Máxima begint haar bezoek bij lokale ondernemers. In een bloemenwinkel gaat ze in gesprek over het runnen van een zaak in een wijk waar veiligheid en leefbaarheid soms een uitdaging zijn. Ondernemers spelen een grote rol in de buurt en helpen mee aan een sterker Heerlerbaan.
Daarna bezoekt de koningin buurtpunt Peter Schunck. Dit is een ontmoetingsplek waar bewoners samenkomen en deelnemen aan activiteiten. Máxima spreekt hier met wijkbewoners over het belang van sociale cohesie en hoe de gemeenschap elkaar versterkt.
Heerlen in het nieuws
Vorige maand was Heerlen nog in het nieuws, want er is een hoop gevonden tijdens het archeologisch onderzoek >>
Zorg en herinneringen
In Zorgcentrum Oranjehof praat de koningin met bewoners en medewerkers. Hoe is het om hier te wonen en te werken? Ook spreekt ze met ouderen over hun herinneringen aan vroeger, met bijzondere aandacht voor het mijn- en oorlogsverleden.
In de Brede Maatschappelijke Voorziening Heerlerbaan (BMV) ontmoet Máxima leerlingen van basisscholen en tieners. Hoe ervaren zij het opgroeien in de wijk?
Ook spreekt ze met jonge en ervaren moeders die zich inzetten voor een betere toekomst voor kinderen in Heerlerbaan.
Tradities en vooruitgang
Het is een drukke dag voor Máxima, want het bezoek eindigt pas in Gemeenschapshuis Caumerbron. Hier praat de koningin met bewoners en vrijwilligers over het leven in Heerlen en de tradities van Heerlerbaan. Hoe blijft de wijk zich ontwikkelen, en wat is er nodig om de toekomst positief vorm te geven?
Criminaliteit heel hoog
Voor de crimineelste bevolking van Nederland moet je tegenwoordig in Heerlen zijn. Volgens het CBS zitten ze er zelfs ver boven het landelijk gemiddelde >>
Koninklijke aandacht voor Heerlen
Burgemeester Roel Wever is trots op het bezoek: “Na Koning Willem-Alexander en premier Dick Schoof mogen we nu ook Koningin Máxima ontvangen. Dit laat zien dat Heerlen steeds meer in de belangstelling staat.”
Bronnen:
Koninklijk Huis, 1Limburg, Gemeente Heerlen, RVD