
Caroline van der Plas, voorvrouw van de BoerBurgerBeweging (BBB), heeft haar roots in het Brabantse Cuijk, waar ze haar eerste levensjaren doorbracht. “Tot mijn tweede jaar woonde ik daar,” vertelt ze in een interview met het Brabants Dagblad. Ondanks haar verhuizing naar Deventer bleef carnaval een onmisbare traditie in haar familie.
“We gingen speciaal terug naar Cuijk om carnaval te vieren”, herinnert ze zich. Ook als tiener zocht ze regelmatig het zuiden op om de uitbundige feesten mee te maken.
Caroline viert feest in Oeteldonk
Dit jaar koos Caroline van der Plas voor het bruisende carnaval in Oeteldonk, de carnavalsnaam van Den Bosch. In een veelbekeken video is ze te zien met een bierglas in de hand, dansend en meezingend met de feestmassa. “Het is geweldig om hier te zijn”, vertelt ze enthousiast aan Omroep Brabant. “Dit is carnaval zoals het hoort: authentiek, volks en met een geweldige sfeer. Dit is puur Nederland!”
De tekst gaat onder de video verder >>
Een feestelijke ontmoeting met Jacco Vonhof
Caroline beleeft het feest niet alleen. Samen met Jacco Vonhof, voorzitter van MKB Nederland, proost ze op een geslaagd carnaval. “Dit is een unieke ervaring”, aldus Van der Plas, terwijl ze zich tussen de feestende menigte in het centrum van Oeteldonk begeeft. De aanwezigheid van bekende gezichten onderstreept nog maar eens hoe verbindend carnaval kan zijn.
De tekst gaat onder het Instagram-bericht verder >>
Waarom Oeteldonk zo bijzonder is
Carnaval in Oeteldonk is niet zomaar een feest; het is een traditie die diep verankerd zit in de Bossche cultuur. Tijdens de carnavalsdagen verandert Den Bosch in een bruisende festival-locatie waar duizenden feestvierders de straten vullen met rood-wit-gele sjaals, muziek en gezelligheid. Wat Oeteldonk onderscheidt van andere carnavalssteden, is de sterke nadruk op saamhorigheid en het traditionele karakter. Hier draait alles om verbinding, humor en het tijdelijk vergeten van maatschappelijke rangen en standen.
De rijke historie van Oeteldonk
De oorsprong van Oeteldonkse carnavalstradities gaat terug tot 1882. Elk jaar weer spelen iconische figuren zoals Prins Amadeiro en zijn Adjudant een centrale rol in de festiviteiten. Symbolen zoals de rood-wit-gele stadsvlag, de beroemde Oeteldonkse boerenkielen en de imposante optochten maken het carnaval hier uniek. Voor velen is Oeteldonk meer dan een feest; het is een cultureel erfgoed dat van generatie op generatie wordt doorgegeven.
Met haar bezoek aan Oeteldonk onderstreept Caroline van der Plas haar liefde voor de Nederlandse volkscultuur. Hier, in het hart van Den Bosch, is carnaval nog altijd een feest van het volk, precies zoals het ooit bedoeld was.
Niet iedereen is even enthousiast over de carnaval vierende Caroline van der Plas >>
Bronnen:
Brabants Dagblad